2023.02.11-12-én Kecskeméten került megrendezésre a XII. Aranyhomok Kupa, ahol 32 klub versenyzője vett részt, köztük az Invictus SC úszói is. Sportolóink kiemelkedő eredményekkel szerepeltek a megmérettetésen.

Szekeres Szilvia edző beszámolója:
A végére már elfáradtunk, de az eredmények és az érmek azért jöttek. Rendkívüli meleg, levegőtlenség és az első napon túlzsúfoltság nehezítette a versenyzést, de a szolnoki INVICTUS kemény versenyzői állták a sarat. A legfiatalabbak közül az első “versenyes” Donkó Gréta rögtön 1 arany, 2 bronzéremmel és egy 4. hellyel indította pályafutását. Csibra Lehel, Dér Márton, Szigeti Regina, Oldal Noel versenyzők egyéni csúcsokkal és 4. helyezésekkel gazdagították csapatunk pontszámát. Noel még egy bronzérmet is nyert 50 m pillangón. Sándor Márk 100 m mellen 2. helyen végzett. Amíg Barta Bodza, Sándor Krisztián és Oldal Szonja egyéni rekordokkal zárt, addig Erdei László sem tétlenkedett mert 3 arany és 1 bronzérem került a nyakába, szintén egyéni csúcsokkal együtt. A két Jövő Bajnokai-s kerettagunk, Fóris Csenge és Hegyi Mira szombaton Debrecenben vett részt a keret edzésen és vasárnap csatlakoztak hozzánk. Mira egy 3. helyet úszott 400 m vegyesen, míg Csenge 2. helyet szerzett 100 m háton. Ezek az eredmények egészen a 17. csapathelyre repítettek minket! Köszönöm mindenkinek a fegyelmezett viselkedést, a szülőknek a logisztikát és azt, hogy biztosították a gyermekek részvételét a versenyen.