Múlt hét szombaton kezdetét vette a Délkeleti Területi Ifjúsági Vízilabda Bajnokság is. Az első fordulót Szolnokon rendezték, ahol az Invictus csapata rögtön a két legerősebb ellenféllel – a Szolnokkal és a Csongráddal – mérkőzött. Kis Gábor és együttese hatalmas várakozásokkal állt neki az idei szezonnak, mivel a 2003-as (azaz a mostani ifi csapat rangidős játékosaival) még nem dolgoztak együtt bajnoki szezonban.

Először a Szolnok csapata ellen ugrottak vízbe a játékosaink. Másfél év kihagyás után ezen a napon volt újra hivatalos mérkőzése ennek a korosztálynak. A meccs elején több olyan helyzetet kihagytunk, amelyből előnyt szerezhettünk volna, aztán a játék második negyedétől már magabiztosan uralta a pályát a Szolnok. Végül 8-13-ra győztek ellenünk.

Kis Gábor edző értékelése:
„Az idei szezonnak nagy várakozással indultunk, mivel ebben a korosztályban még nem vezettem csapatot. A Szolnok együttese magasan a legjobbak közt szerepel, így ebben a fordulóban a papírforma érvényesült. Az elején több hibát vétettünk, melyekkel élt a Szolnok és a második negyedtől magabiztosan vezetett. A mérkőzés utolsó részében már megkönnyebbültek ellenfeleink, így ezt kihasználva 4-1 -es utolsó negyedet tudtunk produkálni. A 8-13-as eredmény számszerűleg jól néz ki, ezen a mérkőzésen a két együttes közt több különbség is lehetett volna. Azt szeretném, hogy ez a különbség maradjon meg realitásként egy jó játékkal és ne egy jól sikerült utolsó negyeddel.”

Következő ellenfelünk a Csongrád együttese volt. A Szolnok mellett ők is az élmezőnyben foglalnak helyet, hosszú kispaddal és összeszedett csapattal. Ezen a mérkőzésen két és fél negyedig nagyon jól játszottunk, majd a harmadik negyedtől elkezdett a teljesítményünk romlani. Az addigi több gólos előnyünket nem tudtuk megtartani, így ellenfelünk 14-14-re kozmetikázta a végeredményt.

Kis Gábor értékelése:
„Ezen a meccsen két fáradt csapat találkozott, hiszen mindkettőnknek a második mérkőzése volt ezen a napon ez a találkozó. Nagyon bíztatóan indult az összecsapás egészen a harmadik negyedig. Addig volt olyan pillanata a mérkőzésnek, amikor 5 góllal is vezettünk. Úgy gondolom, hogy az ezutáni szakasz sikertelensége a fizikai kimerültségből adódó figyelmetlenségeknek tudható be. Elkezdődtek azok a dolgok, hogy rossz passzokat adtak, kicsúsztak a kezekből a labdák. Nem tudtak egy egyenes passzt adni, ami ifi szinten elég kiborító tud lenni számomra. A játékosaimnak ezekben a meccshelyzetekben realizálódik az, amiket edzésen okkal kérek. A találkozó vége 14-14 lett úgy, hogy egy 5 gólos előnyt nem tudtunk megtartani. Bízom benne, hogy ez hasznukra lesz, mivel az ilyen helyzetek rákényszerítenek bennünket arra, hogy foglalkozzunk még komolyabban a hibáinkkal. Ha nyertünk volna 1 góllal, akkor félő, hogy elbízták volna magukat a játékosaim, így most jobban kiemelem a hiányosságainkat, melyekre több figyelmet tudunk ezután fordítani a felkészülésünk során. Természetesen nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni, mert nem biztos, hogy lesz még egyszer olyan lehetőségünk, hogy a Csongrád ellen 5 góllal tudjunk vezetni. Összességében úgy gondolom, hogy jól alakulnak a dolgok, a befektetett munka már látszódik. A korábbi mérkőzéseinkhez képest a jelenlegi játékkép elkezdett tetszeni, úgy látom, hogy fejlődik a csapat. Bízom benne, hogy a következő meccseinken ez egyre látványosabb lesz. Több serdülő és gyermek korosztályú játékosunk is szerepel az ifi csapatban, ami a jövőre nézve rendkívül hasznos és fontos. Az itt szerzett tapasztalataik nagymértékben elősegítik a fejlődésüket. Szeretném kiemelni, hogy ezen a hétvégén a Zsovák Péter vezette gyermek csapatunk 2 győzelmet hozott haza a Baján rendezett korosztályos fordulóról. Ehhez ezúton is gratulálok Nekik. Elégedett vagyok a Klub hétvégi teljesítményével, hiszen legutóbb az OB I/B-s, illetve az OB II-es csapatunk is győzni tudott.”

Az Ifi Bajnokság következő fordulója 2021.11.27-én szombaton ismét Szolnokon lesz, ahol a Baja és a Cegléd együttesével mérkőzik Kis Gábor csapata.