2022.11.12-13-ig Szegeden rendezték a XII. Naturtex Kupát. Összesen 28 klub 380 versenyzője állt rajthoz a Tiszavirág Sportuszodában, köztük 4 szerb és 1 szlovák egyesület nevezett. Szekeres Szilvia tanítványai kimagasló eredményekkel, egyéni csúcsokkal tértek haza a megmérettetésről.

Szekeres Szilvia edző beszámolója:
„Végre elkezdődött számunkra az idei versenyidény. 6 külföldi csapat részvételével hasítottuk a Szegediek vizét a mai napon.
Zökkenőmentesnek egyáltalán nem nevezhető felkészülésünk és a több gyermek számára kedvezőtlen korosztályi besorolás ellenére, nagyszerűen helyt állt kis csapatunk.
A legeredményesebb versenyzőnk Hegyi Mira lett, aki 50 m hát és 50 m pillangó versenyszámban is 1. helyezést ért el. 200 m pillangón pedig 2. helyen ért a célba és minden számában egyéni csúcsokat úszott.

Fóris Csenge is hozta a tőle megszokott eredményeket ,50 m pillangón ezüstérem került a nyakába. 50 m gyorson 6. helyen zárt, valamint 200 m gyorson 8. helyezést ért el.

Oldal Noel is igyekezett jó teljesítményt nyújtani. 200 m vegyes úszásban 3. helyen végzett. 50 m pillangón 7., 50 m gyorson 23. helyezést ért el.

Visszatérő versenyzőnk Erdei László is szép eredményeket ért el, egyéni csúcsokat úszva az idősebb korosztályú versenyzők között:
– 50 m gyorson 11. hely
– 200 m gyorson 12. hely
– 50 m pillangón 7.hely

Polyák Léna is idősebb sportolókkal úszott, de egyéni legjobb eredményeivel zárta a versenyt: