2022.11.12-én szombaton Cegléden került megrendezésre az OB II-es Bajnokság Észak-keleti csoportjának 3. fordulója. Az Invictus először a regionális csoportunkat vezető Miskolc csapatával, majd a Polo Academy együttesével mérkőzött. A Miskolc elleni nagy gólkülönbséggel záródó vereség után, a Polo Academy ellen 10-19-es győzelmet arattunk.

Az Invictus OB II-es csapata a 3 forduló után a tabella 5. helyén áll.

Eredmények:
Invictus – Aquatics Waterpolo (Miskolc): 9-22
Polo Academy SC– Invictus: 10-19

Mosonyi Balázs edző értékelése:
„A miskolciak esélyesebbek voltak, az eddigi fordulók során mindegyik meccsüket megnyerték elég nagy gólkülönbséggel. Ennek ellenére teljes csapattal szálltunk vízbe. A fiatalabbaknak, az utánpótlás játékosainknak ez időben serdülő bajnoki fordulójuk volt, a csapatunkból 13-an kaptunk sapkát. A Miskolc az első perctől kezdve megmutatta, hogy ők az esélyesebbek, 8-1-re alakult az 1. negyed. A 2. negyed 2-2 volt, itt kezdtünk kicsit magunkhoz térni az 1. negyed utáni nagy pofon után. A 3. negyedben ismét erőre kapott a Miskolc és megmutatta, hogy több gólt képes nekünk lőni. A 3. negyedünk az eddig megszokottaknak megfelelően sajnos úgy alakult, hogy nem volt megfelelő a védekezésünk és a játékunk sem. A 4. negyedben azonban azt lehet mondani, hogy viszonylag magunkhoz tudtunk térni, hiszen 5-4-es eredménnyel végződött. A mérkőzés végeredménye 9-22 lett. Ez bár nagy különbségnek tűnik, de annak örültem, hogy a csapat tudott 9 gólt lőni. A Miskolc csapatát erősíti egyébként 3 volt OB I-es játékos, akik nemrégiben a BVSC-ben játszottak, illetve a miskolci Aquatics csapatnak a magja az 15-20 éve egy csapat, tehát nagyon ismerik egymást és elég jól összeszokott társaság. A 2. meccsünket a Polo Academy-vel játszottuk. Ellenfelünk a bajnokság elején egy kvázi ismeretlen csapat volt számunkra, mivel eddig nem a régiónkba kerültek, hanem budapesti területen játszottak, budapesti bajnokságban. Ők voltak, akik közvetlenül utánunk álltak a csoportban, egyébként a martfűi hazai fordulón őket vertük meg 1 góllal, úgyhogy igen izgalmas mérkőzésnek indult. A csapat nagyon egységesen állt ki és nagyon összeszedtük magunkat a 2. mérkőzésre a miskolci nagy vereség után. 10-19-es győzelmet sikerült aratnunk. Ez azért is volt érdekes, mert ellenük begyűjtöttünk összesen 6 pontot és a továbbiakban ez erőt ad a csapatnak. Mindkét meccsen pályára tudott lépni az új igazolásunk Spiros Sitarenios, aki Görögországból érkezett hozzánk, valamint Paál László fiatal, volt ifjúsági játékos. Ő is szintén hozzánk igazolt és az első fordulóján jó játékot mutatott, illetve igen sok góllal járult hozzá mindkét meccshez. A következő fordulót úgy néz ki, hogy a Miskolc csapata rendezné 2022.12.03-án, azonban az uszodák nyitvatartása miatt ez nehézségekbe ütközik. Bízom abban, hogy sikerül nálunk megrendezni, az Invictus színeiben Újszilváson a 4. fordulót. Ehhez még egyeztetések szükségesek a csapatok között. Tudtommal a Cegléd is bejelentkezett erre a fordulóra. Ez azért lenne meglepetés-szerű, mert talán elsőnek és az idei évben utoljára is Kis Gábor olimpiai bajnokunk is pályára tudna lépni a színeinkben, növelve az OB II-es bajnokság színvonalát. Ebben reménykedünk, de ez nyilvánvalóan december 3-ig biztos el fog dőlni.”